Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как оценивается и учитывается незавершенное производство?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 16.10.2003
Утратил силу

? Як оцінюється та обліковується незавершене виробництво?

(ВАТ «Запорізький завод надпотужних трансформаторів», м. Запоріжжя)

 

До незавершеного виробництва відноситься продукція (вироби, заготовки, деталі), що не пройшла всіх стадій обробки, передбачених технологічним процесом, а також неукомплектовані вироби, які не пройшли випробувань i технічного приймання. Незавершене виробництво на підприємствах, що виконують роботи та надають послуги, складається з витрат на виконання незакінчених робіт (послуг), щодо яких підприємством ще не визнано доходу.

Не відносяться до незавершеного виробництва забраковані напівфабрикати (деталі), що не підлягають виправленню, а також сировина, матеріали, купівельні напівфабрикати та комплектуючі вироби, що не піддавалися процесу обробки.

Порядок визначення залишків незавершеного виробництва залежить від характеру виробництва. Найточнішим є визначення залишків незавершеного виробництва шляхом його інвентаризації.

Інвентаризація незавершеного виробництва проводиться з метою визначення кількості i фактичної наявності не закінчених переробкою напівфабрикатів та продукції. Вона проводиться шляхом фактичного заміру, зважування i підрахунку цінностей. Незавершене виробництво, а також напівфабрикати власного виробництва, що перебувають у цехах i підлягають подальшій переробці, інвентаризуються станом на перше число кожного місяця.

Величина витрат, що відносяться до незавершеного виробництва, визначається на підставі даних про зміни залишків незавершеного виробництва для кожного виду продукції в натуральному виразі, умовних виробах (у разі великої номенклатури) деталей i вузлів, що входять до складу виробу або у відсотках готовності виробів, з тривалим циклом виготовлення. Залишки незавершеного виробництва можуть оцінюватися за собівартістю сировини та матеріалів, що перебувають у процесі виробництва, наприклад, на підприємствах з безперервним технологічним процесом. Кількість сировини, матеріалів та напівфабрикатів визначається шляхом проведення замірів та лабораторних аналізів i зазначається в перерахунку на вміст у них корисної речовини.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос