Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Пенсионная реформа (продолжение)

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Комментарии от 08.10.2003
Утратил силу

Пенсійна реформа

(продовження; початок у «Віснику» № 37/2003)

 

Які пенсії матимуть особи, які займаються бізнесом?

Особам, які займаються бізнесом, пенсії теж призначатимуться залежно від тривалості страхового стажу та розмірів доходів, з яких сплачено страхові внески.

На сьогодні ці особи сплачують внески до Пенсійного фонду України у складі податків (фіксованого податку, єдиного податку, оплати за торговий патент). З 1 січня 2004 р. передбачено, що ці особи сплачуватимуть внески до Пенсійного фонду у фіксованому розмірі. Це означає, що для обчислення розміру пенсії буде враховуватися дохід, визначений з розміру фіксованого внеску. Порядок визначення доходу передбачено частинами третьою та четвертою ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV.

Кому i за яких умов призначається пенсія по інвалідності у солідарній системі?

Відповідно до ст. 30 Закону № 1058-IV пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства) за наявності страхового стажу.

У цій статті визначено тривалість необхідного стажу для призначення пенсії по інвалідності, i вона є набагато меншою, ніж на сьогодні.

Особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності:

• до досягнення особою 23 років включно – 2 роки;

• від 24 років до досягнення особою 26 років включно – 3 роки;

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос