Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как отражается в налоговом учете стоимость продукции, отобранной на экспертизу?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 06.10.2003
Утратил силу

? Як відображається в податковому обліку вартість продукції, відібраної на експертизу?

 

Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями) до складу валових витрат платника податку включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв’язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) i охороною праці.

Підпунктом 5.3.9 п. 5.3 ст. 5 цього Закону установлено, що не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов’язковість ведення i зберігання яких передбачено правилами ведення податкового обліку.

Виходячи з викладеного, проведення ветеринарно-санітарною службою експертизи вартості зразків усіх видів продукції пов’язано з веденням виробництва та продажем продукції i тому включається до складу валових витрат платника податку в межах норм та відповідно до Порядку відбору зразків продукції тваринного, рослинного i біотехнологічного походження для проведення досліджень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р. № 833.

Щодо відображення в податковому обліку вартості відібраної на експертизу продукції, то вона відображається у рядку 04.1 (витрати на придбання товарів (робіт, послуг)) декларації, затвердженої наказом ДПА України від 29.03.2003 р. № 143 (зареєстровано в Мін’юсті України 08.04.2003 р. за № 271/7592).

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос