Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Индекс потребительских цен

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 06.10.2003
Утратил силу

Індекс споживчих цін

 

Індекс споживчих цін (ІСЦ) займає центральне місце в системі показників статистики цін i є показником, який дає можливість реально оцінити зміни цін (тарифів) на споживчому ринку. ІСЦ характеризує зміни у часі загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Фактично ІСЦ дає змогу щомісяця відображати сукупну зміну цін у сотнях мільйонів торгових операцій споживачів i вважається надійним показником впливу змін цін на купівельну спроможність грошової одиниці.

Значення ІСЦ важко переоцінити. Він є найважливішим показником, який характеризує інфляційні процеси в економіці країни i використовується для вирішення багатьох питань державної політики, аналізу i прогнозу цінових процесів в економіці, перегляду розмірів грошових доходів та мінімальних соціальних гарантій населення, вирішення правових спорів, перерахунку показників системи національних рахунків у постійні ціни.

Методологія розрахунку ІСЦ в Україні заснована на принципах, визначених на Чотирнадцятій міжнародній конференції статистиків праці у 1987 р. у «Резолюції з питань індексів споживчих цін», i є загальноприйнятою в світі.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос