Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В соответствии с п. 13.6 ст. 13 Закона № 334/94-ВР страховщики, осуществляющие выплаты в рамках договоров страхования или перестрахования нерезидентам, должны облагать налогом эти суммы. О каких именно выплатах идет речь и регулирует ли этот пункт порядок выплат страхового возмещения страховщиком-резидентом в пользу страхователя-нерезидента при наступлении страхового случая?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 22.09.2003

? Згідно з п. 13.6 ст. 13 Закону № 334/94-ВР страховики, які здійснюють виплати у межах договорів страхування або перестрахування нерезидентам, повинні оподатковувати ці суми. Про які саме виплати йдеться та чи регулює цей пункт порядок виплат страхового відшкодування страховиком-резидентом на користь страхувальника-нерезидента при настанні страхового випадку?

 

Відповідно до п. 13.6 ст. 13 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями) страховики (інші резиденти), які здійснюють виплати у межах договорів страхування або перестрахування ризиків (у тому числі страхування життя) на користь нерезидентів, зобов’язані оподатковувати суми такого страхування або перестрахування таким чином:

• при страхуванні або перестрахуванні ризику у страховиків та перестраховиків-нерезидентів, рейтинг фінансової надійності (стійкості) яких відповідає вимогам, встановленим Кабінетом Міністрів України на підставі прилюдного оголошення рейтингів таких компаній, – за ставкою 0 відсотків;

• в інших випадках – за ставкою 15 відсотків від суми таких виплат за власний рахунок.

Пунктом 3.1 Порядку складання декларації з податку на доходи (прибуток) страховика за січень 2003 року та одинадцять місяців 2003 року, затвердженого наказом ДПА України від 04.02.2003 р. № 53 (зареєстровано в Мін’юсті України 06.02.2003 р. за № 103/7424), який узгоджено Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів i банківської діяльності (рішення від 04.02.2003 р. № 06-10/79), передбачено, що у рядку 21.2 декларації вказуються суми податку на валові внески (страхові платежі, страхові внески, страхові премії) від страхування або перестрахування ризиків, у тому числі страхування життя, на території України та за її межами, сплачені на користь нерезидентів, рейтинг фінансової надійності (стійкості) яких не відповідає вимогам, установленим Кабінетом Міністрів України.

У рядку 23 декларації вказуються суми валових внесків (страхових платежів, страхових внесків, страхових премій) від страхування або перестрахування ризиків, у тому числі страхування життя, на території України та за її межами, сплачені на користь нерезидентів, рейтинг фінансової надійності (стійкості) яких відповідає вимогам, установленим Кабінетом Міністрів України.

Такі самі суми відображаються відповідно в рядках 22.2 та 24 Декларації з податку на доходи (прибуток) страховика та порядку її складання, затвердженої наказом ДПА України від 31.03.2003 р. № 146 (зареєстровано в Мін’юсті України 10.04.2003 р. за № 280/7601), яку узгоджено Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів i банківської діяльності (рішення від 31.03.2003 р. № 06-10/240).

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос