Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие автобусных станций предоставляет услуги по перевозке пассажиров автомобильным транспортом, а также осуществляет продажу билетов. Какой в этом случае предусмотрен порядок проведения расчетов с бюджетом по НДС?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 17.07.2003

? Підприємство автобусних станцій надає послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом, а також здійснює продаж квитків. Який в цьому випадку передбачено порядок проведення розрахунків з бюджетом з ПДВ?

(Асоціація «Донецька автотранспортна компанія», м. Донецьк)

 

Відносини пасажирського перевізника автобусного маршруту загального користування з власниками автовокзалів, автостанцій визначаються договором, що в обов’язковому порядку укладається згідно зі ст. 42 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 р. № 2344-III.

Наказом Мінтрансу України від 21.01.98 р. № 21 «Про затвердження Порядку i умов організації перевезень пасажирів та багажу автомобільним транспортом» передбачено укладання договору про сумісну діяльність, пов’язану з обслуговуванням пасажирів автомобільним транспортом, в якому сторони (перевізник i автостанція) зобов’язуються сумісно діяти з метою забезпечення обслуговування пасажирів автотранспортом на автостанціях.

Законом України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями; за текстом – Закон № 168/97-ВР) (пп. 5.1.13 п. 5.1 ст. 5) передбачено режим звільнення від обкладання ПДВ операцій з надання послуг з перевезення пасажирів міським транспортом, тарифи на які регулюються в установленому законодавством порядку.

Таке звільнення не стосується операцій з надання послуг з перевезення пасажирів приміським пасажирським транспортом та автомобільним транспортом у межах району, а тому відповідно до ст. 5 Указу Президента України «Про деякі зміни в оподаткуванні» від 07.08.98 р. № 857/98 такі послуги підлягають обкладанню ПДВ за ставкою 20 відсотків від бази оподаткування, визначеної згідно із законодавством.

Визначення бази оподаткування ПДВ регулюється ст. 4 Закону № 168/97-ВР, яка вираховується виходячи з договірної вартості, визначеної за вільними або регульованими цінами (тарифами). Тарифи на проїзд пасажирів i перевезення багажу в автобусах міжміських міжобласних маршрутів затверджено наказом Мінтрансу України від 22.07.99 р. № 380. Зазначені тарифи не включають ПДВ, який відповідно до пп. 6.1.1 п. 6.1 ст. 6 Закону № 168/97-ВР додається до ціни (тарифу) товарів (робіт, послуг).

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос