Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

При подаче заявления предприятие-истец уплачивает пошлину и стоимость информационно-технических услуг по обеспечению арбитражного процесса, причем последние содержат НДС. По решению суда ответчик возвращает сумму задолженности, пени, пошлины и стоимости услуг. Необходимо ли сторнировать налоговый кредит?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 27.06.2003
Утратил силу

При поданні заяви підприємство-позивач сплачує мито і вартість інформаційно-технічних послуг із забезпечення арбітражного процесу, причому останні містять ПДВ. За рішенням суду відповідач повертає суму заборгованості, пені, мита і вартості послуг. Чи необхідно сторнувати податковий кредит?

 

Сплата державного мита й витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу передбачена ст. 57 Господарського процесуального кодексу. Копії документів, що підтверджують сплату, додаються до позовної заяви. Оскільки ці вимоги є обов'язковими для розгляду справи в суді, то такі витрати включаються до складу валових витрат звітного періоду (пп. 5.2.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»; далі – Закон про податок на прибуток), а сплачена у складі вартості інформаційно-технічних послуг сума ПДВ згідно з пп. 7.4.1 Закону України «Про податок на додану вартість» включається до податкового кредиту. 

Економісти-аналітики Видавничого будинку «Фактор», відповідаючи на запитання, зауважують, що в разі задоволення позову «підприємство-відповідач відшкодує суму понесених збитків, а також держмито і вартість послуг», і на підставі пп. 4.1.6 Закону про податок на прибуток ці суми потрібно буде включити до складу валових доходів позивача, а от виключення суми ПДВ зі складу податкового кредиту законодавством не передбачено.

Отже, автори консультації доходять висновку, що «при отриманні відшкодування вартості послуг з інформаційно-технічного забезпечення арбітражного процесу сторнувати податковий кредит немає необхідності». 

 

«Бухгалтерський тиждень», 23 червня 2003 р., № 25 (77), с. 46 (www.factor.ua)

Опрос