Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

С какой стоимости предмета залога взимается государственная пошлина при нотариальном удостоверении договоров залога?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 25.06.2003
Утратил силу

? З якої вартості предмета застави справляється державне мито при нотаріальному посвідченні договорів застави?

 

Справляння державного мита в Україні регулюється Декретом Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.93 р. № 7-93 (зі змінами та доповненнями; за текстом – Декрет № 7-93), порядок його обчислення та сплати – Інструкцією про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженою наказом ГДПІ України від 22.04.93 р. № 15, зареєстрованою в Мін’юсті України 19.05.93 р. за № 50. 

Статтею 1 зазначеного Декрету встановлено, що платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу документів, які мають юридичне значення, уповноваженими на те органами.

Перелік найменувань документів i дій, за які сплачується державне мито, наведено у ст. 2, а розмір ставок державного мита – у ст. 3 Декрету. Зокрема, за нотаріальне посвідчення договорів застави ставка державного мита встановлена в розмірі 0,1 % вартості предмета застави (пп. «в» п. 3 ст. 3 Декрету).

Основні положення про заставу регулюються Законом України «Про заставу» від 02.10.92 р. № 2654-ХІІ (зі змінами та доповненнями; за текстом – Закон № 2654-ХІІ).

Договір застави має бути укладено в письмовій формі із зазначенням найменування (прізвища, ім’я та по батькові), місцезнаходження (місця проживання) сторін, суті забезпеченої заставою вимоги, її розміру i терміну виконання зобов’язання, з описом предмета застави, а також із зазначенням будь-яких інших умов, відносно яких за заявою однієї із сторін має бути досягнуто угоди.

У разі якщо предметом застави є нерухоме майно, транспортні засоби, космічні об’єкти, договір застави повинен бути нотаріально посвідчений на підставі відповідних правоустановчих документів. Нотаріальне посвідчення договору застави нерухомого майна здійснюється за місцезнаходженням нерухомого майна, договору застави транспортних засобів та космічних об’єктів – за місцем реєстрації цих засобів та об’єктів (статті 12, 13 Закону № 2654-ХІІ).

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос