Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Является ли грузовая таможенная декларация, оформленная в режиме ІМ-74, при ввозе товара на территорию Украины подтверждением осуществления товарообменной (бартерной) операции в сфере внешнеэкономической деятельности?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 24.06.2003

? Чи є вантажна митна декларація, оформлена в режимі ІМ-74, при ввезенні товару на територію України підтвердженням здійснення товарообмінної (бартерної) операції у сфері зовнішньоекономічної діяльності?

 

Порядок здійснення товарообмінних (бартерних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності регулюється Законом України «Про регулювання товарообмінних (бартерних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності» від 23.12.98 р. № 351-XIV (зі змінами та доповненнями; за текстом – Закон № 351-XIV), яким передбачено відповідальність за порушення його норм та визначено повноваження i функції державних органів під час здійснення контролю за проведенням таких операцій.

Відповідно до п. 1 ст. 2 Закону № 351-XIV товари, що імпортуються за бартерним договором, підлягають ввезенню на митну територію України у терміни, визначені в такому договорі, але не пізніше 90 календарних днів з дати митного оформлення (дати оформлення ВМД на експорт) товарів, що фактично експортовані за бартерним договором, а в разі експорту за бартерним договором робіт i послуг – із дати підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг.

Датою ввезення товарів за бартерним договором на митну територію України вважається дата їх митного оформлення (дата оформлення ВМД на імпорт), а в разі імпорту за бартерним договором робіт або послуг – дата підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг.

Згідно з п. 1 ст. 3 Закону № 351-XIV порушення суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності України передбачених частинами першою – третьою ст. 2 цього Закону термінів ввезення товарів (виконання робіт, надання послуг), що імпортуються за бартерним договором, тягне за собою згідно зі ст. 3 Закону стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка вартості неодержаних товарів (робіт, послуг), що імпортуються за бартерним договором.

Положенням про вантажну митну декларацію, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 р. № 574, передбачено, що ВМД вважається оформленою за наявності на всіх її аркушах особистої номерної печатки інспектора митниці, який здійснив митне оформлення товару.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос