Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Распространяются ли требования Закона № 185/94-ВР на предоставление или получение резидентом Украины услуг по страхованию?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 24.06.2003

Чи розповсюджуються вимоги Закону № 185/94-ВР щодо надання чи отримання резидентом України послуг зі страхування?

 

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.91 р. № 959-XII (зі змінами та доповненнями) до видів зовнішньоекономічної діяльності, що здійснюється в Україні суб’єктами цієї діяльності, належить надання суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності України послуг іноземним суб’єктам господарської діяльності, в тому числі: виробничих, транспортно-експедиційних, страхових, консультаційних, маркетингових, експортних, посередницьких, брокерських, агентських, консигнаційних, управлінських, облікових, аудиторських, юридичних, туристських та інших, які прямо i виключно не заборонені законами України; надання вищезазначених послуг іноземними суб’єктами господарської діяльності суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності України.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.94 р. № 185/94-ВР (зі змінами та доповненнями; за текстом – Закон № 185/94-ВР) виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у терміни виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 90 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації (ВМД)) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності – з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Перевищення зазначеного терміну потребує індивідуальної ліцензії Національного банку України.

Отже, у разі отримання чи надання страхових послуг суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності зазначені операції повинні регулюватися нормами Закону № 185/94-ВР.

Пунктом 1.2 Інструкції про порядок здійснення контролю i отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями, затвердженої постановою Правління Нацбанку України від 24.03.99 р. (зареєстровано в Мін’юсті України 28.05.99 р. за № 338/3631), передбачено, що за наявності кількох документів з різними датами підписання з метою контролю за дотриманням резидентом законодавчо встановлених термінів розрахунків використовується той документ, який підтверджує фактичне виконання робіт або надання (отримання) послуг згідно з умовами, передбаченими договором, який підписаний раніше.

Зокрема, підтвердженням того, що послугу надано, може бути складання на користь нерезидента бордеро збитків.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос