Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Распространяются ли требования Закона № 185/94-ВР на предоставление или получение резидентом Украины услуг по страхованию?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 24.06.2003
Утратил силу

Чи розповсюджуються вимоги Закону № 185/94-ВР щодо надання чи отримання резидентом України послуг зі страхування?

 

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.91 р. № 959-XII (зі змінами та доповненнями) до видів зовнішньоекономічної діяльності, що здійснюється в Україні суб’єктами цієї діяльності, належить надання суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності України послуг іноземним суб’єктам господарської діяльності, в тому числі: виробничих, транспортно-експедиційних, страхових, консультаційних, маркетингових, експортних, посередницьких, брокерських, агентських, консигнаційних, управлінських, облікових, аудиторських, юридичних, туристських та інших, які прямо i виключно не заборонені законами України; надання вищезазначених послуг іноземними суб’єктами господарської діяльності суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності України.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.94 р. № 185/94-ВР (зі змінами та доповненнями; за текстом – Закон № 185/94-ВР) виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у терміни виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 90 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації (ВМД)) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності – з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Перевищення зазначеного терміну потребує індивідуальної ліцензії Національного банку України.

Отже, у разі отримання чи надання страхових послуг суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності зазначені операції повинні регулюватися нормами Закону № 185/94-ВР.

Пунктом 1.2 Інструкції про порядок здійснення контролю i отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями, затвердженої постановою Правління Нацбанку України від 24.03.99 р. (зареєстровано в Мін’юсті України 28.05.99 р. за № 338/3631), передбачено, що за наявності кількох документів з різними датами підписання з метою контролю за дотриманням резидентом законодавчо встановлених термінів розрахунків використовується той документ, який підтверджує фактичне виконання робіт або надання (отримання) послуг згідно з умовами, передбаченими договором, який підписаний раніше.

Зокрема, підтвердженням того, що послугу надано, може бути складання на користь нерезидента бордеро збитків.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос