Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как отражаются в налоговом учете дотации, предоставленные работодателям на создание рабочих мест для трудоустройства безработных?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 24.06.2003
Утратил силу

? Як відображаються в податковому обліку дотації, надані роботодавцям на створення робочих місць для працевлаштування безробітних?

 

Відповідно до ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. № 1533-III (зі змінами та доповненнями) роботодавцям може надаватися дотація на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних у розмірі витрат на заробітну плату прийнятих за направленням державної служби зайнятості осіб (але не вище за середній рівень у галузях національної економіки відповідної області) в розрахунку на рік.

Пунктом 7.2 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, зі змінами i доповненнями; за текстом – Закон № 334/94-ВР) встановлено особливий порядок оподаткування доходів від страхової діяльності страховика за ставкою 3% та загальний порядок оподаткування доходів, одержаних з інших джерел, ніж страхові платежі, за ставкою 30 %. При цьому до категорії валових витрат, пов’язаних з одержанням доходів з інших джерел, не включаються витрати, понесені страховиком під час здійснення операцій зі страхування та перестрахування (пп. 7.2.3 п. 7.2. ст. 7 Закону № 334/94-ВР).

Таким чином, кошти, отримані роботодавцями від Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України у вигляді дотацій на створення робочих місць для працевлаштування безробітних за направленням державної служби зайнятості, включаються до валового доходу роботодавців-страховиків, а фактичні витрати на оплату праці таких фізичних осіб можуть включатися до валових витрат страховика лише у разі, якщо праця найманих працівників не пов’язана зі страховою діяльністю.

 

Відповідь підготовлено за сприяння 

  

Володимира Сичевського 

Директора Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПА України 

Валентина Завгороднєва 

Заступника начальника управління прибутку підприємств та податкових платежів – начальника відділу 

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос