Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как в 2003 г. правильно провести начисление налога на дивиденды за 2002 г. для резидента и нерезидента согласно принятому учредителями решению? Зачисляется ли имеющаяся в наличии переплата по налогу на прибыль в оплату авансового взноса по налогу на прибыль, начисленному на сумму дивидендов?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 04.04.2003

? Як у 2003 р. правильно провести нарахування податку на дивіденди за 2002 р. для резидента та нерезидента згідно з прийнятим засновниками рішенням? Чи враховується наявна переплата з податку на прибуток в оплату авансового внеску з податку на прибуток, нарахованого на суму дивідендів?

(СП «Екома», смт Маневичі, Волинська обл.)

 

Відповідно до змін, внесених до п. 7.8 ст. 7 Закону України від 28.12.94 р. № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР) зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 334/94-ВР), з 01.01.2003 р. емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі ставки, встановленої п. 10.1 ст. 10 цього Закону, нарахованої на суму дивідендів, призначених для виплати, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно із виплатою дивідендів.

Щодо виплати дивідендів нерезидентові, то згідно з п. 13.2 ст. 13 Закону № 334/94-ВР резидент, що здійснює на користь нерезидента будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях), зобов’язаний утримувати податок з таких доходів, зазначених у п. 13.1 цієї статті (абзац «б» – дивіденди, які сплачуються (нараховуються) резидентом), за ставкою у розмірі 15 відсотків від їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено нормами чинних міжнародних угод.

Відповідно до пп. 7.8.4 п. 7.8 ст. 7 Закону № 334/94-ВР, у разі коли за наслідками звітного періоду сума податкових зобов’язань платника податку має від’ємне значення, сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом такого звітного періоду у зв’язку із нарахуванням дивідендів, додається у збільшення такого від’ємного значення.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос