Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как определить дату увеличения валового дохода при прямом вывозе (экспортировании) продукции без посредников?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 04.04.2003

? Як визначити дату збільшення валового доходу при прямому вивезенні (експортуванні) продукції без посередників?

 

Відповідно до пп. 11.3.1 п. 11.3 ст. 11 Закону України від 28.12.94 р. № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР) зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 334/94-ВР) датою збільшення валового доходу вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

• або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), що підлягають продажу, у разі продажу товарів (робіт, послуг) за готівку – дата її оприбуткування в касі платника податку, а за відсутності такої – дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

• або дата відвантаження товарів, а для товарів (робіт, послуг) – дата фактичного надання результатів робіт (послуг) платником податку.

При цьому норми Закону України від 03.04.97 р. № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» в частині визначення дати застосування нульової ставки податку на додану вартість при вивезенні (експортуванні) товарів за межі України не впливають на визначення платниками податку дати збільшення валового доходу згідно з Законом № 334/94-ВР.*

Отже, в разі відвантаження продукції в одному кварталі, що передує оформленню вантажної митної декларації і вивезенню продукції за межі України, які відбуваються в наступному кварталі, датою визначення валового доходу для обчислення податку на прибуток є дата відвантаження продукції з підприємства, а не дата оформлення вантажної митної декларації (дата фактичного вивезення (експортування) продукції за межі України). Розбіжності, які виникатимуть між показниками декларацій про оподаткування прибутку підприємств (за квартал) і з податку на додану вартість (за три місяці), не є порушенням порядку їх заповнення. Вищезазначене не стосується дати визначення валового доходу за договорами доручення, комісії та іншими договорами, які не передбачають переходу права власності.
 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос