Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Общество по поручению работников приобрело в счет заработной платы акции, эмитентом которых являются третьи лица. Каков порядок налогообложения НДС такой операции?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 02.04.2003

? Товариство за дорученням працівників придбало в рахунок заробітної плати акції, емітентом яких є треті особи. Який порядок обкладання ПДВ такої операції?

 

Відповідно до пп. 3.2.1 п. 3.2 ст. 3 Закону України від 03.04.97 р. № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (зі змінами та доповненнями, далі – Закон № 168/97-ВР) операції з випуску (емісії), розміщення у будь-які форми управління та продажу за кошти цінних паперів, що випущені в обіг (емітовані) суб’єктами підприємницької діяльності, Національним банком України, Міністерством фінансів України, органами місцевого самоврядування відповідно до закону, включаючи приватизаційні та компенсаційні папери (сертифікати), інвестиційні сертифікати, житлові чеки, земельні бони та деривативи; обміну зазначених цінних паперів на інші цінні папери не є об’єктом оподаткування ПДВ.

При цьому слід зазначити, що порядок обкладання ПДВ операцій з продажу товарів (робіт, послуг) у межах договорів доручення (чи інших цивільно-правових договорів, що уповноважують такого платника податку здійснювати продаж товарів від імені та за дорученням іншої особи без передання права власності на такі товари), регулюється п. 4.7 ст. 4 вищезазначеного Закону. А саме: у разі коли платник податку (повірений) здійснює діяльність з придбання товарів (робіт, послуг) за дорученням та за рахунок іншої особи (довірителя), датою збільшення податкового кредиту такого повіреного є дата перерахування коштів (надання в управління цінних паперів, інших документів, що засвідчують відносини боргу) на користь продавця таких товарів (робіт, послуг) або надання інших видів компенсацій вартості таких товарів (робіт, послуг), а датою збільшення податкових зобов’язань є дата передання таких товарів (результатів робіт, послуг) довірителю.

Враховуючи вищевикладене, операції з продажу товариством акцій, придбаних у іншого підприємства за дорученням (заявою) працівників, які перебувають у трудових відносинах з таким товариством, та за рахунок коштів цих працівників, не підпадають під об’єкт оподаткування ПДВ.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос