Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Освобождаются ли от обязательного применения РРО сельхозпредприятия при осуществлении расчетных операций за наличные? Распространяются ли требования норм по регулированию обращения наличности на такие предприятия?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 05.03.2003

? Чи звільняються від обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій сільськогосподарські підприємства у разі здійснення розрахункових операцій за готівку? Чи поширюються вимоги норм з регулювання обігу готівки на такі підприємства?

 

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (у редакції Закону України від 01.06.2000 р. № 1776-III зі змінами та доповненнями; далі – Закон № 1776-III).

Статтею 1 зазначеного Закону визначено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі – суб’єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Відповідно до ст. 9 Закону № 1776-III реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами й організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ i організацій з оформленням прибуткових i видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних i завірених печаткою у встановленому порядку.

Згідно зі ст. 10 Закону № 1776-III окремі категорії суб’єктів підприємницької діяльності залежно від форм та умов проведення діяльності звільняються від обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій. Постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 р. № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2001 р. № 45) затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі – Перелік).

Цим Переліком сільськогосподарські підприємства у разі здійснення ними розрахункових операцій за готівку не звільняються від обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Отже, підприємства, установи й організації всіх форм власності, в тому числі сільськогосподарські підприємства, при продажу за готівкові кошти будь-яких товарів, крім продукції власного виробництва, повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос