Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Импортер подакцизной продукции, подлежащей маркированию акцизными марками, не ввозит готовую продукцию в полном объеме и возвращает соответствующую часть акцизных марок, поврежденных в процессе производства иностранным предприятием-производителем. Как осуществляется дальнейшая продажа акцизных марок такому импортеру?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 05.03.2003
Утратил силу

? Імпортер підакцизної продукції, що підлягає маркуванню акцизними марками, не ввозить готову продукцію у повному обсязі та повертає відповідну частину акцизних марок, пошкоджених у процесі виробництва іноземним підприємством-виробником. Як здійснюється подальший продаж акцизних марок такому імпортеру?

(Т. Ратушний, м. Київ)

 

Пунктом 23 Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору i маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.96 р. № 1284 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.98 р. № 1956, далі – Положення, затверджене постановою № 1284), передбачено, що на оригіналі зовнішньоекономічного договору ДПА України робиться відмітка про кількість виданих марок.

У разі ввезення алкогольних напоїв i тютюнових виробів на територію України у контракті (договорі) робиться відмітка про кількість ввезених маркованих товарів, а якщо товар ввозиться кількома партіями, відмітка робиться про кожну партію.

Продаж марок акцизного збору для ввезення наступної партії виробів здійснюється після подання продавцю марок копії ввізної вантажної митної декларації про ввезення попередньої партії товарів i копії платіжних документів про сплату акцизного збору в повному обсязі, а під кожний наступний контракт – після подання продавцю марок копії ввізної вантажної митної декларації про ввезення продукції за попереднім контрактом.

Отже, у разі ввезення імпортером партії готової продукції та невикористаних акцизних марок продавець марок акцизного збору здійснює подальший продаж акцизних марок з урахуванням кількості невикористаних під час виробництва марок акцизного збору, яка повинна визначатися за даними вантажної митної декларації, тобто як різниця між кількістю продукції, яку необхідно ввозити за наступною партією (контрактом), та кількістю марок, які фактично не були використані при виробництві попередньої партії товару.

При визначенні кількості акцизних марок також необхідно враховувати сплачені суми акцизного збору під час їх попереднього придбання, обчислені при фактичному ввезенні готової продукції та при наданні імпортером розрахунку потреби в марках для ввезення наступної партії товару.

Опрос