Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие – производитель табачных изделий заключило с другим субъектом предпринимательской деятельности договор комиссии о реализации готовой продукции. Будет ли включаться в налогооблагаемый оборот производителя передача произведенной продукции комиссионеру?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 05.03.2003
Утратил силу

? Підприємство – виробник тютюнових виробів уклало з іншим суб’єктом підприємницької діяльності договір комісії щодо реалізації готової продукції. Чи включатиметься до оподатковуваного обороту виробника передача виробленої продукції комісіонеру?

(В. Соколова, АР Крим)

 

Відповідно до ст. 3 Закону України від 15.09.95 р. № 329/95-ВР «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» об’єктом оподаткування є обороти з реалізації вироблених на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів шляхом їх продажу, обміну на іншу продукцію (товари, роботи, послуги), безоплатної передачі, з частковою їх оплатою, а також на умовах комісії, консигнації.

При цьому датою виникнення податкових зобов’язань з продажу підакцизних товарів (продукції) згідно зі ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 р. № 18-92 «Про акцизний збір» (зі змінами та доповненнями, далі – Декрет № 18-92) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що настала раніше: або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника акцизного збору як оплата товарів (продукції), що продаються, а у разі продажу товарів (продукції) за готівкові кошти – дата їх оприбуткування в касі платника акцизного збору, за відсутності такої – дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, яка обслуговує платника акцизного збору; або дата відвантаження (передачі) товарів (продукції).

Опрос