Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Сбор за использование радиочастотного ресурса Украины: введено обязательное предоставление налоговых деклараций

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 05.03.2003
Утратил силу

Збір за використання радіочастотного ресурсу України: запроваджено обов’язкове подання податкових декларацій

 

Нормативно-правове забезпечення збору за використання радіочастотного ресурсу України

Правові, організаційні та економічні засади управління й використання радіочастотного ресурсу України, а також права та обов’язки користувачів радіочастотного ресурсу визначені Законом України від 01.06.2000 р. № 1770-III «Про радіочастотний ресурс України» (зі змінами та доповненнями, далі – Закон № 1770-III).

Мовою фізичних термінів, під радіочастотним ресурсом слід розуміти ту частину радіочастотного спектра, яка придатна для передавання (приймання) електромагнітної енергії. Радіочастотним спектром визначено безперервний інтервал радіочастот (електромагнітних хвиль у просторі без штучного спрямовуючого середовища), не вищий за 3 ТГц (терагерц), тобто не вищий за 3 х 1012 Гц.

З правової точки зору радіочастотний ресурс як природний ресурс України відповідно до ст. 13 Конституції України є об’єктом права власності українського народу, від імені якого права власника здійснюють органи державної влади. Згідно зі ст. 16 Основного Закону України обов’язком держави є забезпечення екологічної рівноваги.

Опрос