Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В соответствии с пп. 5.1.2 ст. 5 Закона Украины «О налоге на добавленную стоимость» продажа (предоплата) и доставка периодических изданий печатных средств массовой информации отнесены к операциям, освобожденным от налогообложения. При этом в Законе не указаны конкретные формы доставки изданий, которые освобождаются от НДС, поэтому просим разъяснить: освобождается ли от НДС доставка изданий электронной почтой, а также размещение изданий на web-сайтах и на дискетах?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 22.01.2003

Відповідно до пп. 5.1.2 ст. 5 Закону України «Про податок на додану вартість» продаж (передплата) і доставка періодичних видань друкованих засобів масової інформації віднесені до операцій, звільнених від оподаткування.

При цьому в Законі не зазначені конкретні форми доставки видань, які звільняться від ПДВ, тому просимо роз’яснити: чи звільняється від ПДВ доставка видань електронною поштою, а також розміщення видань на web-сайтах та на дискетах?

 

Алла Ліщименко, посилаючись на пп. 5.1.2 Закону України «Про податок на додану вартість», зазначає, що звільнення від оподаткування  передбачено для «операцій з продажу (передплати) і доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації вітчизняного виробництва; продажу книжок вітчизняного виробництва; продажу учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва».

Пояснюючи, які саме види засобів масової інформації підпадають під пільгу з оподаткування, автор звертається до ст. 20 Закону України «Про інформацію» (далі – Закон), відповідно до якої масова інформація поширюється друкованими та аудіовізуальними засобами

До друкованих засобів масової інформації Законом віднесено періодичні друковані видання (пресу) – газети, журнали, бюлетені тощо і разові видання з визначеним тиражем. У свою чергу до аудіовізуальних засобів – радіомовлення, телебачення, кіно, звукозапис, відеозапис тощо.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос