Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

У частного предпринимателя был открыт расчетный счет в филиале коммерческого банка. В мае текущего года филиал закрыли – соответственно закрыли и все расчетные счета. Однако о закрытии счета предпринимателю стало известно только от налоговой инспекции после наложения на него штрафа за несообщение об этом факте. Правильно ли это?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 05.12.2002

У приватного підприємця був відкритий розрахунковий рахунок у філії комерційного банку. У травні поточного року філію закрили – відповідно закрили і всі розрахункові рахунки.

Однак про закриття рахунка підприємцеві стало відомо тільки від податкової інспекції після накладення на нього штрафу за неповідомлення про цей факт. Чи правильно це?

 

Відповідаючи на це запитання, юрист фірми «Баланс-Клуб» Тетяна Ноур вказує на те, що приватний підприємець відповідно до ст. 8 Закону України «Про підприємництво» та п. 1 Порядку подання податковим органам Повідомлення про відкриття (закриття) рахунків в установах банків зобов'язаний повідомити про закриття рахунка державну податкову інспекцію, у якій він узятий на облік протягом 3 робочих днів з дня закриття рахунка, включаючи день закриття. Невиконання цієї вимоги тягне за собою застосування органами державної податкової служби до порушника фінансових санкцій згідно зі ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (далі – Закон), причому, як зазначає автор, «незалежно від підстав, за яких рахунок закритий, і від того, хто виступив ініціатором таких дій». Підстави ж для закриття поточного рахунка перелічені у п. 8.3 Інструкції про порядок відкриття та використання рахунків у національній та іноземній валюті (далі – Інструкція). 

Як припускає Т. Ноур, факт того, що власникові рахунка навіть невідомо про його закриття, податковими органами не враховується «з дуже банальної причини – відсутності будь-яких винятків із цього приводу у ст. 11 Закону. От і штрафують податківці всіх суб’єктів підприємницької діяльності, що не проінформували в установлений термін про закриття рахунка, – незалежно від наявності або відсутності в тому їх провини».

Надалі автор, розмірковуючи над ситуацією, що склалася, підказує можливий шлях зручного виходу з неї.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос