Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относятся ли в состав валовых расходов суммы средств, внесенных в Пенсионный фонд Украины на возмещение выплаченных льготных пенсий?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 05.12.2002
Утратил силу

? Чи відносяться до складу валових витрат суми коштів, внесених до Пенсійного фонду України на відшкодування виплачених пільгових пенсій?

(Трест «Луганськвуглеавтоматика», м. Луганськ)

 

Відповідно до пп. 5.7.1 п. 5.7 ст. 5 Закону України від 28.12.94 р. № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР) зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 334/94-ВР) до складу валових витрат платника податку відносяться суми зборів на обов’язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов’язкового (в тому числі державного) соціального страхування фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податку, нараховані на виплати, зазначені в пп. 5.6.1 цієї статті, за ставками та в порядку, встановленими законом.

Пунктами «а» i «б» частини першої ст. 13 Закону України від 05.11.91 р. № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» (далі – Закон № 1788-ХІІ) встановлено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах мають, зокрема, такі категорії працівників:

• зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими i особливо важкими умовами праці – за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад i показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України;

• зайняті повний робочий день на інших роботах зі шкідливими i важкими умовами праці – за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад i показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Отже, кошти, внесені до Пенсійного фонду України на покриття виплат пенсій за віком на пільгових умовах працівників виробництв, робіт, професій, посад i показників, зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.94 p. № 162, відносяться до складу валових витрат цих підприємств згідно з пп. 5.7.1 п. 5.7 ст. 5 Закону № 334/94-ВР.

 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос