Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Арбитражное соглашение как обязательный элемент внешнеэкономического договора (контракта)

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 18.11.2002
Утратил силу

Арбітражна угода як обов’язковий елемент зовнішньоекономічного договору (контракту)

 

Досвідчених фахівців у галузі зовнішньоекономічної діяльності має не кожне підприємство. До того ж передбачити всі помилки i зловживання, звичайно, неможливо. Але можна уникнути багатьох неприємностей, керуючись у своїй діяльності положеннями наказу Мінекономіки та з питань європейської інтеграції України від 06.09.2001 р. № 201, яким затверджено Положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів). Саме цей наказ є своєрідним правовим орієнтиром, керуючись яким можна правильно укласти зовнішньоекономічний контракт, оскільки документ містить розділи, які так чи інакше сприяють нормальному виконанню контрагентами своїх зобов’язань.

Проте навіть правильно укладений контракт не є гарантією належного виконання контрагентом взятих на себе зобов’язань. Пунктом 1.12 зазначеного Положення однією з істотних (обов’язкових) умов зовнішньоекономічного контракту, без узгодження якої договір може вважатися таким, що неукладений, або його може бути визнано недійсним внаслідок недодержання форми згідно з чинним законодавством України, є включення до контракту розділу про врегулювання спору в судовому порядку (арбітражна угода). У цьому розділі визначаються умови та порядок вирішення спорів у судовому порядку щодо тлумачення, невиконання або неналежного виконання контракту з визначенням назви суду або чітких критеріїв визначення суду будь-якою із сторін залежно від предмету та характеру спору, а також погоджений сторонами вибір матеріального i процесуального права, яке застосовуватиметься цим судом, та правила процедури судового врегулювання.

Мета цієї статті – з’ясувати, як правильно скласти арбітражну угоду, i визначити юридичні наслідки її укладання. Але спочатку розглянемо питання, яке постає в результаті здійснення практичної зовнішньоекономічної діяльності i законодавчо врегульовано в господарському судочинстві України, проте в Міжнародному комерційному арбітражі такої законодавчо встановленої вимоги немає. Йдеться про «джентльменський» спосіб вирішення спору – доарбітражне врегулювання спору.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос