Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие занимается добычей, обработкой и поставкой населению питьевой и технической воды. В связи с неплатежеспособностью населения возникла дебиторская задолженность. По окончании срока исковой давности указанные суммы можно относить в состав валовых расходов. Можно ли провести корректировку валовых расходов того периода, когда предприятие понесло расходы на производство воды?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 31.10.2002
Утратил силу

? Підприємство займається видобуванням, обробкою та постачанням населенню питної й технічної води.

У зв’язку з неплатоспроможністю населення виникла дебіторська заборгованість. По закінченні терміну позовної давності зазначені суми можна відносити до складу валових витрат. Чи можна здійснити коригування валових витрат того періоду, коли підприємство несло витрати на виробництво води?

(ОКП «Луганськводпром»)

 

Відповідно до ст. 71 Цивільного кодексу України встановлено загальний термін для захисту права за позовом особи, право якої порушено (позовна давність), три роки.

Водночас пп. 5.2.8 п. 5.2 ст. 5 Закону України від 28.12.94 р. № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР) зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 334/94-ВР) визначено, що до валових витрат включаються суми дебіторської заборгованості, щодо яких минув термін позовної давності. Сума такої заборгованості буде відноситися на валові витрати, але лише у разі, якщо платник податку вжив заходів щодо її стягнення відповідно до пп. 12.1.1 п. 12.1 ст. 12 Закону № 334/94-ВР, а саме: звернувся із заявою до суду (арбітражного суду) про стягнення заборгованості з такого покупця*.

При цьому у разі якщо платник податку зменшує валовий дохід на суму позовів, які були задоволені судом згідно зі ст. 12 Закону № 334/94-ВР, то по закінченні термінів позовної давності за зазначеною заборгованістю населення перед таким платником податку пп. 5.2.8 п. 5.2 ст. 5 Закону № 334/94-ВР не застосовується.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-III «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» нова податкова декларація подається лише у випадках, коли у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки, які містяться у раніше поданій ним податковій декларації.

Опрос