Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Правомерно ли относить к валовым расходам плательщика расходы на оплату труда работников, если такая оплата начислена после их увольнения, но за период, когда работники состояли в трудовых отношениях с налогоплательщиком?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 31.10.2002
Утратил силу

? Чи правомірно відносити до валових витрат платника податку витрати на оплату праці працівників, якщо таку оплату нараховано після їх звільнення, але за період, коли працівники перебували у трудових відносинах з платником податку?

 

Особливості визначення складу витрат на оплату праці встановлено п. 5.6 ст. 5 Закону України від 28.12.94 р. № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР) зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 334/94-ВР). Так, пп. 5.6.1 п. 5.6 ст. 5 передбачено, що з урахуванням норм п. 5.3 цієї статті до складу валових витрат платника податку відносяться витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі – працівники), які включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати й інших видів заохочень i виплат, виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на виплату авторських винагород та виплат за виконання робіт (послуг), згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-які інші виплати в грошовій або натуральній формі, встановлені за домовленістю сторін.

Таким чином, віднесення до валових витрат платником податку витрат на оплату праці звільнених працівників не буде порушенням положень, передбачених пп. 5.6.1 п. 5.6 ст. 5 Закону № 334/94-ВР, у разі якщо така оплата здійснюється за період, коли працівники перебували у трудових відносинах з цим платником податку. При цьому оплата праці таких працівників має бути пов’язана з веденням господарської діяльності платника податку.
 

Опрос