Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Учет претензий по выполнению договоров купли (продажи) товаров

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 22.10.2002
Утратил силу

Облік претензій щодо виконання договорів купівлі (продажу) товарів

 

Відповідно до Господарського процесуального кодексу України від 06.11.91 р. № 1798-ХІІ (із змінами та доповненнями) (далі – ГПК України) претензія подається в письмовому вигляді підприємствами та організаціями, чиї права i законні інтереси було порушено, з метою безпосереднього досудового врегулювання спору з порушником цих прав та інтересів.

Також відповідно до ГПК України підприємства та організації, що порушили майнові права i законні інтереси інших підприємств та організацій, зобов’язані поновити їх, не чекаючи пред’явлення претензії.

Заходи застосування досудового врегулювання господарських спорів (у цьому контексті – претензія) застосовуються сторонами у випадках, коли це обумовлено договором між сторонами-учасниками. Разом з тим порядок досудового врегулювання господарських спорів не поширюється на спори про визнання договорів недійсними; про визнання недійсними актів державних та інших органів, підприємств та організацій, які не відповідають законодавству i порушують права та охоронювані законом інтереси підприємств та організацій; на спори про стягнення заборгованості за опротестованими векселями; про стягнення штрафів Національним банком України з банків та інших фінансово-кредитних установ, а також на спори про звернення стягнення на заставлене майно.

У разі пред’явлення претензії однієї сторони іншій обов’язково зазначається наступне:

Опрос