Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие имеет невозмещенные из бюджета суммы НДС, а также ему начислена пеня за превышение срока поступления валютной выручки. Возможно ли погашение пени за превышение срока поступления валютной выручки за счет бюджетной задолженности по НДС?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 09.10.2002
Утратил силу

? Підприємство має неповернені з бюджету суми ПДВ, а також йому нараховано пеню за перевищення терміну надходження валютної виручки. Чи можливе погашення пені за перевищення терміну надходження валютної виручки за рахунок бюджетної заборгованості з ПДВ?

 

Порядок відшкодування ПДВ встановлено Законом № 168/97-ВР з урахуванням особливостей, установлених Указом № 857/98.

Відповідно до п. 4 Указу № 857/98 сума бюджетного відшкодування може бути повністю або частково зарахована в рахунок платежів з цього податку або інших податків, зборів (обов'язкових платежів), які зараховуються до Державного бюджету України. Таке рішення платника податку відображається в податковій декларації.

Згідно зі ст. 2 Закону України від 25.06.91 р. № 1251-ХІІ «Про систему оподаткування» (далі – Закон № 1251-ХІІ) під податком i збором (обов'язковим платежем) до бюджетів та державних цільових фондів слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку i на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.

Статтею 14 Закону № 1251-ХІІ визначено перелік загальнодержавних податків i зборів (обов'язкових платежів), до якого не входить пеня, донарахована за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос