Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Давальческое сырье резидентов и нерезидентов в производстве нефтепродуктов и особенности обложения их акцизным сбором

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 26.07.2002
Утратил силу

Давальницька сировина резидентів та нерезидентів у виробництві нафтопродуктів та особливості обкладення їх акцизним збором

 

У 2002 р. із прийняттям Закону України від 20.12.2001 р. № 2905-III «Про Державний бюджет України на 2002 рік» заплановано отримати в держбюджет 923 млн. грн. акцизного збору з нафтопродуктів.

За інформацією Держнафтогазпрому України у 2002 р. прогнозується доставити нафти на вітчизняні нафтопереробні підприємства (ЗАТ «Укртатнафта», ВАТ «Херсоннафтопереробка», ВАТ «Лукойл-Одеський НПЗ», ВАТ «НПК Галичина», ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття», ВАТ «Лисичанськнафтооргсинтез) для виробництва нафтопродуктів у кількості 18,1 млн. т та виробити бензинів у кількості 4 млн. т i дизпалива в кількості 5 млн. т. Близько 95% нафтопродуктів в Україні виготовляється на давальницьких умовах головним чином з російської та казахської нафти.

Зупинимося на особливостях справляння акцизного збору з нафтопродуктів, які виготовляються з давальницької нафти як резидентів України, так i нерезидентів.

Щодо операцій з давальницькою нафтою резидентів України

Згідно зі ст. 2 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 р. № 18-92 «Про акцизний збір» (із змінами та доповненнями) (далі – Декрет) платниками акцизного збору є суб’єкти підприємницької діяльності, а також їх філії, відділення (інші відокремлені підрозділи) – виробники підакцизних товарів на митній території України, у тому числі з давальницької сировини по товарах (продукції), на які встановлено ставки акцизного збору у твердих сумах (на сьогодні в сфері дії Декрету – це нафтопродукти, пиво, автомобілі, спирт).

Тобто якщо на товари, які виробляються із сировини замовника, встановлено ставки акцизного збору у твердих сумах (зокрема на нафтопродукти), то акцизний збір безпосередньо до бюджету сплачує виключно виробник. Згідно зі ст. 7 Декрету лише виробник як платник акцизного збору несе відповідальність за правильність обчислення i своєчасність сплати до бюджету акцизного збору з нафтопродуктів.

Відповідно до ст. 6 Декрету власник готової продукції, на яку ставку акцизного збору встановлено у твердій сумі, виготовленої на давальницьких умовах, сплачує акцизний збір виробнику (переробнику) не пізніше дня відвантаження готової продукції замовнику або за його дорученням іншій особі. При цьому умовою відвантаження виробником (переробником) готової продукції, виробленої з давальницької сировини, власнику або за його дорученням іншій особі є документальне підтвердження банківської установи про перерахування відповідної суми акцизного збору на розрахунковий рахунок виробника (переробника).

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос