Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Схемы расчетов при условии отсрочки платежа и предоплаты товара (услуги)

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 25.06.2002
Утратил силу

Схеми розрахунків за умови відстрочення платежу та передоплати товару (послуги)

 

У «Віснику» № 33/2001 було надано роз’яснення щодо порядку застосування РРО при розрахунках у разі відстроченого платежу та передоплати товарів (послуг). Діючі на сьогодні схеми розрахунків не завжди відповідають технології їх проведення, тому інколи виникають непорозуміння, зокрема щодо подання звітності у разі застосування відстроченого платежу.

У зв’язку з виникненням численних запитань i пропозицій надамо роз’яснення щодо простої схеми розрахунків, що застосовується у разі, коли договір купівлі-продажу оформлено та підтверджено письмовим документом. Таким документом є податкова або видаткова накладна, договір про постачання товарів, угода про надання послуг, рахунок-фактура тощо. У цьому випадку продавцеві необхідно застосувати РРО при отриманні від покупця готівкових коштів.

При проведенні розрахунків за цією схемою потрібно звернути увагу на специфіку програмування найменування та вартості товарів (послуг). Програмування найменувань провадиться у режимі попереднього програмування, а вартість одиниці виміру товарів (послуг) заздалегідь не програмується. Це пов’язано з тим, що передоплата чи погашення відстроченого платежу може здійснюватися сумами, що не є пропорційними відносно вартості одиниці виміру, а тому неможливо вказати кількість оплаченого товару (послуги). Під час реєстрації суми розрахунків сума сплати вводиться клавіатурою РРО у режимі «вільної ціни». Кожний товар (послуга) повинен програмуватися з урахуванням відповідної податкової групи за ПДВ.

Повертаючись до вищезазначених схем розрахунків, зупинимося на обліку сум розрахунків у книзі обліку розрахункових операцій у разі проведення розрахунків за відстроченим платежем та застосування РРО на момент відпуску товарів. Оскільки сума розрахунку реєструється через РРО при першій події (передача товарів покупцю), то й відповідний рядок другого розділу книги обліку розрахункових операцій необхідно заповнювати у той же день. Але суму розрахунків за кредитом доцільно відокремити від суми розрахунків за готівку (якщо такі розрахунки провадилися у той же день). Для цього у Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій i розрахункових книжок передбачено введення додаткових граф (п. 7.7 розділ 7). Дозволяється також записувати виділену кредитовану суму розрахунків у відповідних графах через дріб, а поряд з нею у дужках вказати вид платежу («Непогашений платіж» чи «Кредит»), або зробити ще одну позначку, яка вказувала б на характер розрахунків.

Проте Порядком подання звітності, пов’язаної із застосуванням РРО або використанням розрахункових книжок, не передбачено введення додаткових граф.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос