Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие выписало две налоговые накладные на одну и ту же поставку товаров: первую – на дату поступления средств, вторую – на дату отгрузки товара. Таким образом, у предприятия дважды возникли налоговые обязательства по одной и той же операции. Как правильно исправить ошибку: произвести корректировку налоговых обязательств или представить уточненную декларацию по НДС?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 25.04.2002
Утратил силу

Підприємство виписало дві податкові накладні на одну й ту саму поставку товарів: першу – на дату надходження коштів, другу – на дату відвантаження товару. Таким чином, у підприємства двічі виникли податкові зобов’язання за однією і тією ж операцією. Як правильно виправити помилку: провести коригування податкових зобов’язань або подати уточнену декларацію з ПДВ?

 

Фахівці аналітичного відділу Видавничого будинку «Фактор» Н. Білова та Н. Дзюба, розглядаючи можливість проведення коригування податкових зобов’язань у бік зменшення шляхом, передбаченим у пп. 5.6.2 Порядку заповнення та подання податкової декларації по податку на додану вартість (далі – Порядок), доходять висновку, що в зазначеному випадку цей варіант неможливий, а тому підприємство має подати уточнену декларацію з ПДВ. 

Як застережено у листі ДПАУ від 25.05.2001 р. № 6901/7/16-1117 (далі – лист № 6901), «форма уточненої декларації має відповідати тій формі податкової декларації, яка була дійсною в тому звітному періоді, в якому було допущено помилку, що виправляється». 

Автори консультації наголошують на тому, що уточнена декларація складається на повну суму (з урахуванням виправлених показників). 

Відповідно до пп. 4.4.3 Порядку до кожної уточненої декларації додається Довідка про суми ПДВ, які збільшують або зменшують податкові зобов’язання в результаті виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах

Опрос