Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Каков порядок взимания подоходного налога с суммы страховых взносов, уплаченных предприятием страховой компании по договору добровольного страхования рабочих мест своих работников, которые в случае наступления страхового события не становятся получателями сумм страхового возмещения (страховой суммы)?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 03.04.2002

? Який порядок стягнення прибуткового податку із суми страхових внесків, сплачених підприємством страховій компанії за договором добровільного страхування робочих місць своїх працівників, які у випадку настання страхової події не стають одержувачами сум страхового відшкодування (страхової суми)?

 

Питання, пов’язані з оподаткуванням прибутковим податком доходів громадян, одержуваних ними за обов’язковим i добровільним страхуванням, слід вирішувати виходячи з вимог, установлених Декретом № 13-92, згідно з якими об’єктом оподаткування прибутковим податком у громадян, які мають постійне місце проживання в Україні, є сукупний оподатковуваний дохід за календарний рік, що складається з місячних сукупних оподатковуваних доходів, одержаний з різних джерел як на території України, так i за її межами, незалежно в якій формі він отриманий – грошовій чи натуральній.

Стаття 5 Декрету № 13-92 встановлює перелік виплат, які не включаються до сукупного оподатковуваного доходу громадян. Зокрема, згідно з пп. «й» п. 1 цієї статті до сукупного оподатковуваного доходу, одержаного громадянами в період, за який здійснюється оподаткування, не включаються суми, одержувані громадянами за обов’язковим i добровільним страхуванням.

При вирішенні питання оподаткування прибутковим податком з громадян сум страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) за договорами добровільного страхування слід виходити з умов, установлених договором страхування, а саме: за яким порядком страхувальником сплачувалися страхові платежі (страхові премії, страхові внески), який порядок одержання страхової суми (суми страхового відшкодування) та хто стає її одержувачем.

Так, якщо за умовами договору добровільного страхування визначено конкретну фізичну особу, якій у разі настання страхової події страховиком провадяться виплати страхової суми або відшкодовується завданий збиток у межах страхової суми, визначеної страхувальником, у такому випадку страхові платежі (страхові премії, страхові внески), сплачені за рахунок страхувальника (підприємства, установи, організації чи іншої фізичної особи) за договором добровільного страхування, вважатимуться доходом застрахованої фізичної особи i включатимуться до її сукупного оподатковуваного доходу в тому календарному місяці (році), в якому страхові платежі перераховувались страховику (страховій організації).

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос