Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Каков порядок налогообложения операции по продаже недвижимости (квартиры) физическим лицом, постоянно проживающим в США?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 03.04.2002

? Який порядок оподаткування операції з продажу нерухомості (квартири) фізичною особою, яка постійно проживає в США?

 

Відповідно до п. 1 ст. 13 Конвенції між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи та капітал від 1994 року, доходи, одержувані резидентом Договірної Держави від відчуження нерухомого майна, як визначено у ст. 6 цієї Конвенції, яке розташовано у другій Договірній Державі, можуть оподатковуватись у цій другій Державі.

Термін «нерухоме майно» повинен мати те значення, яке він має відповідно до законодавства Договірної Держави, на території якої це майно знаходиться (п. 2 ст. 6 Конвенції).

У законодавстві України термін «нерухоме майно» визначено пп. 9 ст. 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», яким передбачено, що нерухомим майном визнається житловий будинок або його частина, квартира, садовий будиночок, дача, гараж, інша постійно розташована будівля, а також інший об’єкт, що підпадає під визначення першої групи основних фондів згідно із Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Враховуючи викладене, дохід особи з постійним місцем проживання у США, отримуваний від продажу квартири в Україні, оподатковується в Україні.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос