Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

На каком языке должна предоставляться информация в случае маркирования табачных изделий (информация, наносимая на этикетки сигарет, произведенных в Украине), которые реализуются на внутреннем рынке и на экспорт?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 03.04.2002
Утратил силу

? Якою мовою повинна надаватися інформація у разі маркування тютюнових виробів (інформація, що наноситься на етикетки сигарет, вироблених в Україні), які реалізуються на внутрішньому ринку та на експорт?

 

Загальні вимоги щодо маркування тютюнових виробів установлено ст. 11 Закону України від 19.12.95 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва i торгівлі спиртом етиловим, коньячним i плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами»* (далі – Закон № 481/95-ВР). Зокрема, маркування тютюнових виробів здійснюється із зазначенням необхідної інформації на кожній одиниці тютюнової продукції (сигареті, цигарці тощо), пачці, коробці або сувенірній коробці, а також на упаковці, в якій вироби знаходяться в пачках або коробках, та на транспортній тарі. Пунктом 3 ст. 11 Закону № 481/95-ВР встановлено, що знаки для товарів i послуг на тютюнових виробах виконуються мовою та у вигляді зареєстрованого оригіналу. 

Пунктом 12 Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами, затверджених наказом МЗЕЗторгу України від 03.08.96 р., визначено, що пакування, маркування, приймання, зберігання, продаж тютюнових виробів та наклеювання марок акцизного збору здійснюються відповідно до вимог, передбачених законодавством та нормативними документами.

Згідно зі ст. 36 Закону УРСР «Про мови в Українській РСР» від 28.10.89 р. № 8312-ХІІ (зі змінами та доповненнями) маркування товарів, етикетки на товарах, інструкції щодо користування товарами, виробленими в Українській РСР, виконуються українською мовою, а маркування товарів для вивозу за межі УРСР здійснюється українською або російською мовою. Крім цього, назви у знаках для товарів i послуг подаються українськими заявниками українською мовою, якщо товари реалізуються, а послуги надаються виключно на території України.

Необхідно зазначити, що відповідно до ст. 3 Закону України від 12.09.91 р. «Про правонаступництво України» закони УРСР та інші акти, ухвалені Верховною Радою УРСР, діють на території України, оскільки вони не суперечать законам України, ухваленим після проголошення незалежності України.

 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос