Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Каков порядок отнесения к налоговому кредиту сумм НДС, уплаченных плательщиком этого налога при выполнении работ по строительству основных фондов?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 03.04.2002
Утратил силу

? Який порядок віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених платником цього податку при виконанні робіт по будівництву основних фондів?

(Хмельницька обл.)

 

Підпунктом 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України від 03.04 97 р. № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (зі змінами та доповненнями, далі – Закон № 168/97-ВР) передбачено, що суми ПДВ, сплачені (нараховані) платником податку у звітному періоді у зв’язку з придбанням (спорудженням) основних фондів, що підлягають амортизації, включаються до складу податкового кредиту незалежно від строків уведення в експлуатацію основних фондів, а також від того, чи має платник податку оподатковувані обороти протягом такого звітного періоду.

Право на податковий кредит платник податку отримує i при придбанні основних фондів у сторонніх організацій, i при їх спорудженні – незалежно від строків уведення їх в експлуатацію. Але головним критерієм для отримання права на податковий кредит по придбаних або споруджуваних основних фондах є їх участь у господарській діяльності. Пунктом 8.2 ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР зі змінами та доповненнями) визначено, що під терміном «основні фонди» слід розуміти матеріальні цінності, що використовуються у господарській діяльності платника податку протягом періоду, який перевищує 365 календарних днів з дати введення в експлуатацію таких матеріальних цінностей, та вартість яких поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом.

Враховуючи вищезазначене, суми податкового кредиту*, сплачені (нараховані) платником податку у звітному періоді у зв’язку з придбанням (спорудженням) основних фондів, що підлягають амортизації, включаються до складу податкового кредиту з моменту їх участі у господарській діяльності.

 

Відповідь підготовлено за сприяння 

  

Надії Клочко 

Заступника начальника Головного управління податку на додану вартість ДПА України – начальника відділу по відшкодуванню ПДВ 

Ганни Буджиганчук 

Головного державного податкового ревізора-інспектора відділу справляння ПДВ 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос