Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Какие ставки акцизного сбора должны применяться в случае реализации готовой продукции (вина бутилированного), изготовленной из импортированных виноматериалов или купажей импортированных и украинских виноматериалов?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.11.2001
Утратил силу

? Які розміри ставок акцизного збору повинні застосовуватися у разі реалізації готової продукції (вина бутильованого), виробленої з імпортованих виноматеріалів або купажів імпортованих та українських виноматеріалів?

 

Законом України від 07.05.96 р. № 178/96-ВР «Про ставки акцизного збору i ввізного мита на спирт етиловий та алкогольні напої» (зі змінами та доповненнями) затверджено ставки акцизного збору i ввізного мита на спирт етиловий та алкогольні напої відповідно до кодів виробів за Гармонізованою системою опису та кодування товарів. Статтею 2 зазначеного Закону тимчасово до 01.01.2004 р. встановлено знижені ставки акцизного збору на винопродукцію, що виробляється з вітчизняної сировини.

Визначення коду ТН ЗЕД за Гармонізованою системою опису та кодування товарів на продукцію (товар) може здійснюватися регіональною Торгово-промисловою палатою на підставі експертиз. Законом України від 02.12.97 р. № 671/97-ВР «Про торгово-промислові палати в Україні» передбачено, що експертні документи, видані торгово-промисловими палатами в межах їх повноважень, є обов’язковими для застосування на всій території України.

Акцизний збір не справляється з тих підакцизних товарів (виноматеріалів), які ввозяться в Україну лише підприємствами-виробниками безпосередньо для виготовлення з них підакцизних товарів (вина) за умови наявності довідки податкового органу за місцезнаходженням цього підприємства, форму якої визначено додатком 2 до Інструкції про порядок обчислення i сплати податку на добавлену вартість та акцизного збору за товари, ввезені із-за меж митних кордонів України, i товари (роботи, послуги), що експортуються за межі митних кордонів України, затвердженої наказом ГДПІ України від 31.05.94 р. № 44 i зареєстрованої в Мін’юсті України 29.06.94 р. за № 140/349.

Розмір ставки акцизного збору у разі реалізації готових вин, вироблених з імпортованої сировини, установлено ст. 18 Закону України від 05.02.92 р. № 2097-ХІІ «Про Єдиний митний тариф», якою передбачено, що країною походження товарів вважається країна, де товари було повністю вироблено або піддано достатній переробці чи обробці. Переробка або обробка товарів у даній країні вважається достатньою, якщо:

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос