Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Имеет ли право предприятие включать в состав валовых расходов стоимость материалов, используемых при разработке новых технологических процессов, выполнении опытных, опытно-конструкторских и проектных работ?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.11.2001

? Чи має право підприємство включати до складу валових витрат вартість матеріалів, що використовуються при розробці нових технологічних процесів, виконанні дослідних, дослідно-конструкторських та проектних робіт?

(ТОВ ХБК «Візантія», м. Горлівка)

 

Згідно з пп. 5.4.2 п. 5.4 ст. 5 Закону № 283/97-ВР до складу валових витрат включаються витрати (крім тих, що підлягають амортизації), пов’язані з науково-технічним забезпеченням господарської діяльності, на винахідництво i раціоналізацію господарських процесів, проведення дослідно-експериментальних та конструкторських робіт, виготовлення та дослідження моделей i зразків, пов’язаних з основною діяльністю платника податку, виплатою роялті та придбанням нематеріальних активів (крім тих, що підлягають амортизації) для їх використання в господарській діяльності платника податку. Норми цього підпункту стосуються витрат на зазначені заходи незалежно від того чи призвели такі заходи до збільшення доходів платника податку, чи ні. Тобто якщо такі витрати пов’язані з таким видом діяльності, який є основним для платника податку, то ці витрати включаються до складу валових витрат такого платника податку.

Крім того, обов’язки з доведення зв’язку витрат на цілі, обумовлені зазначеним пунктом, з основною діяльністю платника податку покладаються на такого платника податку.

Експертний висновок Міністерства України у справах науки i технологій є підставою для прийняття рішення податковим органом у разі виникнення розбіжностей між податковим органом та платником податку.

Згідно з п. 1 Методичних рекомендацій щодо віднесення витрат подвійного призначення до складу валових, затверджених наказом Міністерства України у справах науки i технологій від 21.01.99 р. № 15, до складу валових витрат платника податку відносяться витрати, сплачені або нараховані за звітний податковий період та пов’язані з основною діяльністю платника податку, які складаються:

• з витрат, нарахованих (оплачених), здійснюваних власними силами за наявності спеціалізованих підрозділів. Ці витрати мають комплексний характер i містять такі компоненти, як витрати на спожиті покупні матеріали, комплектуючі вироби, паливо та енергію, оплату праці та внесків на соціальні заходи залученого персоналу, ремонт експериментального устаткування;

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос