Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Учет затрат производства и калькулирование себестоимости продукции в промышленности согласно ПБУ

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 16.08.2001
Утратил силу

Облік витрат виробництва та калькулювання собівартості продукції у промисловості за ПБО

 

У ринкових умовах господарювання головною умовою ефективного управління виробничим підприємством є повнота, достовірність та оперативність інформації про витрати, які формують собівартість виготовленої продукції. Таку інформацію надає облік витрат виробництва, що є центральною підсистемою в інформаційній системі бухгалтерського обліку. Від належної організації обліку витрат та калькулювання собівартості продукції залежать рівень економічного управління підприємством, ступінь впливу результатів діяльності окремих підрозділів на підвищення ефективності виробництва, обгрунтованість планування якісних та кількісних показників й оптимальне ціноутворення.

Облік витрат виробництва та калькулювання собівартості продукції завжди вважалися найважчими ділянками в роботі бухгалтерії будь-якого виробничого підприємства. Після введення в дію національних Положень (стандартів) БО та переходу до нового Плану рахунків питань щодо організації обліку витрат та визначення собівартості продукції не зменшилося.

Розглянемо особливості обліку витрат виробництва та калькулювання собівартості продукції за ПБО та новим Планом рахунків.

Після введення в дію ПБО для обліку всіх витрат та калькулювання собівартості продукції витрати підприємства доцільно ділити на невичерпні та спожиті. Невичерпні (неспожиті) витрати – це збільшення зобов’язань чи зменшення активів у процесі діяльності для отримання доходу в майбутніх періодах (товари та сировина на складі), спожиті – це збільшення зобов’язань та зменшення активів у процесі поточної діяльності для отримання доходу звітного періоду.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос