Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Каков порядок начисления, удержания и перечисления в бюджет подоходного налога при предоставлении гражданам льготы в виде освобождения их от платы за пользование квартирным телефоном?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 24.07.2001
Утратил силу

? Який порядок нарахування, утримання i перерахування до бюджету прибуткового податку при наданні громадянам пільги у вигляді звільнення їх від плати за користування квартирним телефоном?

 

Декретом Кабінету Міністрів України від 26.12.92 p. № 13-92 «Про прибутковий податок з громадян» з відповідними змінами i доповненнями (ст. 9) та Інструкцією про прибутковий податок з громадян (п. 9), затвердженою наказом ГДПІ України від 21.04.93 р. № 12 i зареєстрованою у Мін’юсті України 09.06.93 р. за № 64, встановлено, що нарахування, утримання i перерахування до бюджету прибуткового податку здійснюється підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які проводять виплати доходів.

Порядок нарахування i утримання прибуткового податку з доходів, що виплачуються громадянам, викладено у відповідних розділах зазначених Декрету та Інструкції. Порядок перерахування податку до бюджету визначено ст. 10 Декрету та п. 10 Інструкції. Цим порядком встановлено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності після закінчення кожного місяця, але не пізніше строку одержання в установах банків коштів на виплату належних громадянам сум, зобов’язані перерахувати до бюджету суми нарахованого i утриманого прибуткового податку за минулий місяць.

Наказом ДПА України від 14.02.2001 p. № 53, зареєстрованим у Мін’юсті України 15.03.2001 р. за № 239/5430, внесено зміни i доповнення до п. 10 Інструкції про прибутковий податок з громадян стосовно порядку нарахування прибуткового податку з доходів, одержаних у натуральній формі, а до п. 2 – щодо перерахування податку з таких доходів до бюджету.

Опрос