Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Кто и в каких размерах должен выплачивать одноразовую помощь при рождении ребенка женщинам из числа военнослужащих со вступлением в силу Законов Украины от 18 января 2001 года № 2240-III «Об общеобязательном государственном социальном страховании в связи с временной потерей трудоспособности и расходами, обусловленными рождением и погребением» и от 11 января 2001 года № 2213-III «О размере взносов на некоторые виды общеобязательного государственного социального страхования»?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 24.07.2001
Утратил силу

Хто і в яких розмірах повинен виплачувати одноразову допомогу при народженні дитини жінкам із числа військовослужбовців з набранням чинності Законами України від 18 січня 2001 року № 2240-ІІІ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» та від 11 січня 2001 року № 2213-III «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування»?

 

Головний спеціаліст Н. Іщук та начальник відділу соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності Міністерства праці та соціальної політики України І. Єременко роз'яснюють, що до набрання чинності Законом України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування» одноразова допомога при народженні дитини надавалася згідно із Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (далі – Закон № 2811), яким передбачалась її виплата за рахунок коштів Фонду соціального страхування України і громадянам, які не сплачували страхові внески (в тому числі й військовослужбовцям). 

Статтею 6 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» (далі – Закон 2240) не передбачене загальнообов'язкове державне соціальне страхування військовослужбовців у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, а отже, вони не мають права на отримання допомоги при народженні дитини на умовах, передбачених цим Законом. 

Проте Законом «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»  (набуває чинності з 01.01.2002 р.) передбачено надання зазначеної допомоги одному з батьків, не застрахованому в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Також згідно із Законом № 2240 до приведення законів та інших нормативно-правових актів України у відповідність з ним ці документи застосовуються в частині, що йому не суперечить. 

Опрос