Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Ликвидация предприятия: налогообложение и бухгалтерский учет

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 21.06.2001
Утратил силу

Ліквідація підприємства: оподаткування та бухгалтерський облік

 

Відповідно до ст. 37 Цивільного кодексу України формами припинення діяльності юридичної особи є її ліквідація чи реорганізація.

При ліквідації юридична особа припиняє свою діяльність без правонаступництва, тобто без переходу її прав та обов’язків до інших осіб. При реорганізації також має місце припинення діяльності юридичної особи, але її права, зобов’язання та майно переходять до іншої юридичної особи у порядку загального правонаступництва.

Питання ліквідації підприємства регулюються в першу чергу Законом України від 27.03.91 р. № 887-ХІІ «Про підприємства в Україні» (далі – Закон № 887-ХІІ), Законом України від 30.06.99 р. № 784-ХІV «Про відновлення платоспроможності боржника або визначення його банкрутом», постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.98 р. № 740 «Про порядок державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності» та іншими нормативними актами України.

Згідно зі ст. 34 Закону № 887-ХІІ ліквідація підприємств провадиться за рішенням власника та за участю трудового колективу або органу, уповноваженого створювати підприємства, чи за рішенням суду або арбітражного суду.

Опрос