Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие получило индивидуальную лицензию Нацбанка Украины на перечисление иностранной валюты для приобретения пакета акций иностранной компании. Вместе с тем предприятием было приобретено большее количество акций, чем предусматривалось лицензией, при этом размеры контрольного пакета акций отвечали предусмотренному в лицензии. Является ли данный факт нарушением лицензионных условий и какие штрафные санкции применяются в случае нарушения?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 27.03.2001

? Підприємство отримало індивідуальну ліцензію Нацбанку України на перерахування іноземної валюти на придбання пакета акцій іноземної компанії. Разом з тим підприємством було придбано більшу кількість акцій, ніж передбачалось ліцензією, при цьому розміри контрольного пакета акцій відповідали передбаченому в ліцензії. Чи є даний факт порушенням ліцензійних умов та які штрафні санкції застосовуються у разі порушення?

 

Права й обов’язки суб’єктів валютних відносин, правомірність розміщення валютних цінностей за межами України та відповідальність за порушення валютного законодавства визначено Декретом Кабінету Міністрів України від 19.02.93 р. № 15-93 «Про систему валютного регулювання та валютного контролю» (далі – Декрет № 15-93).

Підприємством відповідно до п. 4 ст. 5 Декрету № 15-93 та інструктивних листів НБУ від 24.12.93 р. № 19019/3027 i від 05.01.94 р. № 19019/44 було отримано індивідуальну ліцензію НБУ на перерахування іноземної валюти на придбання пакета акцій іноземної компанії.

Враховуючи, що підприємством не було порушено вимог Декрету № 15-93, підстав для застосування штрафних санкцій, передбачених п. 2 ст. 16 цього ж Декрету, у податкових органів немає.

Водночас підприємством порушено п. 3.9 Інструкції про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон, затвердженої постановою Правління НБУ від 16.03.99 р. № 122 та зареєстрованої в Мін’юсті України 26.04.99 р. за № 259/3552, яким передбачено, що при потребі внесення змін та доповнень до виданої ліцензії власник ліцензії не пізніше десяти днів після виникнення обставин, які потребують такого внесення (зміна суми або валюти інвестиції, умов її внесення, зміни в розподілі часток участі засновників, зміни в діяльності або припинення діяльності об’єкта інвестиції тощо), зобов’язаний подати до обласного управління клопотання з документальним обгрунтуванням потреби внесення змін та доповнень до раніше виданої ліцензії.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос