Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие получило индивидуальную лицензию Нацбанка Украины на открытие счета в иностранном банке, но при пользовании этим счетом было превышено сальдо счета в иностранном банке. Является ли указанный факт нарушением лицензионных условий и какие штрафные санкции в случае нарушения применяются за превышение сальдо счета в иностранном банке?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 27.03.2001

? Підприємство отримало індивідуальну ліцензію Нацбанку України на відкриття рахунку в іноземному банку, та при користуванні цим рахунком було перевищено сальдо рахунку в іноземному банку. Чи є зазначений факт порушенням ліцензійних умов та які штрафні санкції у разі порушення застосовуються за перевищення сальдо рахунку в іноземному банку?

 

Відповідно до пп. «д» п. 4 ст. 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 р. № 15-93 «Про систему валютного регулювання та валютного контролю» (далі – Декрет № 15-93) та Положення про порядок надання індивідуальних ліцензій на відкриття юридичними особами – резидентами України рахунків в іноземних банках, затвердженого постановою Правління НБУ від 05.05.99 р. № 221 та зареєстрованого в Мін’юсті України 11.05.99 р. за № 643 (далі – Положення), НБУ надає ліцензії на відкриття резидентами України рахунків в іноземних банках. Ліцензійними умовами передбачається встановлення сальдо рахунку юридичної особи – резидента України в іноземному банку.

Встановлене сальдо рахунку юридичної особи – резидента України в іноземному банку є однією з умов використання рахунку за межами України на підставі наданої НБУ ліцензії.

Якщо резидентом України в порушення вимог вищезазначених актів перевищено сальдо рахунку в іноземному банку, то згідно з п. 11 Положення порушення юридичною особою – резидентом України порядку відкриття та використання рахунку за межами України тягне за собою відповідальність, передбачену ст. 16 Декрету № 15-93, а також анулювання індивідуальної ліцензії НБУ на відкриття та користування рахунком за межами України.

Враховуючи викладене, перевищення встановленого НБУ сальдо рахунку юридичної особи – резидента України в іноземному банку є сумою валютних цінностей, які розміщені підприємством за межами України без ліцензії НБУ, i тягне за собою відповідальність, передбачену п. 2 ст. 16 Декрету № 15-93, шляхом накладення на резидента України штрафу на суму розміщення валютних цінностей за межами України без ліцензії НБУ.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос