Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Нужно ли предприятию получать лицензию Нацбанка Украины для перечисления валютных средств за пределы Украины в виде членских взносов в международную организацию?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 27.03.2001
Утратил силу

? Чи потрібно підприємству отримувати ліцензію Нацбанку України для перерахування валютних коштів за межі України у вигляді членських внесків до міжнародної організації?

 

Відповідно до п. 4 ст. 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 p. № 15-93 «Про систему валютного регулювання i валютного контролю» (далі – Декрет № 15-93) операції з вивезення, переказування та пересилання за межі України валютних цінностей потребують одержання разової індивідуальної ліцензії НБУ, крім випадків, передбачених у цій статті. Оскільки перерахування валютних цінностей у вигляді вступних та членських внесків не є винятком, передбаченим зазначеною статтею, резиденти – юридичні особи, які є членами міжнародних організацій, повинні отримати відповідну ліцензію НБУ.

Порядок надання індивідуальних ліцензій НБУ резидентам України на перерахування валютних цінностей у вигляді вступних та членських внесків до міжнародних організацій викладено в листі НБУ від 24.03.99 р. № 13-211/776-2512 «Щодо з’ясування питань, які виникають при перерахуванні резидентами членських внесків за межі України». Зокрема, для одержання ліцензії юридичні особи-резиденти повинні подати до Департаменту валютного регулювання НБУ такі документи:

1) заяву про видачу разової індивідуальної ліцензії з обгрунтуванням необхідності перерахування валютних коштів за кордон (із зазначенням суми коштів, що перераховуються, а також реквізитів іноземного банку – їх отримувача);

2) нотаріально завірені копії установчих документів заявника (статуту та установчого договору), а також свідоцтва про його державну реєстрацію;

3) довідку обслуговуючого українського банку про наявність на рахунку резидента власних коштів, достатніх для здійснення вступного та членського внесків;

4) підтвердження міжнародної організації про прийом до членів цієї організації;

5) копію виставленого нерезидентом рахунку про необхідність сплати членського внеску з посиланням на відповідний пункт статуту міжнародної організації, в якому це обумовлено;

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос