Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие-продавец по договору поставки отгрузило товар покупателю, а расчет за товар (за покупателя, который получил продукцию и не рассчитался) осуществил поручитель – третье лицо. Кому продавец должен выписать налоговую накладную?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 27.03.2001

? Підприємство-продавець за договором поставки відвантажило товар покупцю, а розрахунок за товар (за покупця, який отримав продукцію i не розрахувався) здійснив поручитель – третя особа. Кому продавець повинен виписати податкову накладну?

(НВФ «Технотронікс», м. Київ)

 

Відповідно до ст. 245 Цивільного кодексу України за договором поставки організація-постачальник зобов’язується передати у певні терміни організації-покупцеві у власність певну продукцію, а організація-покупець зобов’язується прийняти продукцію i оплатити її за встановленими цінами.

Згідно з пп. 7.2.3 п. 7.2 ст. 7 Закону України від 03.04.97 р. № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (із змінами та доповненнями) податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов’язань продавця. А датою виникнення податкових зобов’язань з продажу товарів (робіт, послуг) вважається дата, що припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

• або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають продажу, а у разі продажу товарів (робіт, послуг) за готівкові кошти – дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої – дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку; 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос