Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Когда в бухгалтерском учете бюджетной организации можно считать госинвентарь МБП, а когда – малоценными необоротными активами? Начисляется ли износ на хозяйственный инвентарь, относящийся к малоценным необоротным активам?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 27.03.2001
Утратил силу

Коли у бухгалтерському обліку бюджетної організації можна вважати госпінвентар МШП, а коли – малоцінними необоротними активами? Чи нараховується знос на господарський інвентар, що відноситься до малоцінних необоротних активів?

 

Відповідаючи на вказане запитання, консультант газети «Все про бухгалтерський облік» Олена Лєбєдєва наводить визначення термінів «Малоцінні та швидкозношувані предмети» та «Малоцінні необоротні матеріальні активи» відповідно до Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, а також два критерії, визначені Інструкцією з обліку основних засобів та інших необоротних активів бюджетних установ (далі – Інструкція № 64), за якими господарський інвентар можна віднести до малоцінних необоротних матеріальних активів (перший з них міститься у визначенні необоротних активів і передбачає, що строк корисного використання необоротного активу (у тому числі малоцінного) становить більше одного року, а другий критерій визначений пп. 6 п. 23 Інструкції № 64: вартість господарського інвентарю повинна бути до 500 грн. за одиницю (комплект)).  

Зважаючи на вищенаведене, автор доводить, що до МШП відноситься господарський інвентар, строк використання якого менше одного року, а до малоцінних необоротних матеріальних активів можна віднести тільки той господарський інвентар, що відповідає двом умовам: строк його експлуатації повинен бути більше одного року, а вартість – менше 500 гривень. 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос