Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Наше предприятие выполняет работы по ремонту газового оборудования для населения, других предприятий и организаций. Для проведения этих работ используются приобретенные запасные части, газовые приборы. Как нам вести их учет, если эти запасы лежат на складе годами, много запчастей и газовых приборов давно не выпускается, поэтому новые цены на них отсутствуют? Можем ли мы при их отпуске в производство использовать метод идентифицированной стоимости? В чем он состоит?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 27.03.2001
Утратил силу

Наше підприємство виконує роботи з ремонту газового обладнання для населення, інших підприємств і організацій. Для проведення цих робіт використовуються придбанні запасні частини, газові прилади. Як нам вести їх облік, якщо ці запаси лежать на складі роками, багато запчастин і газових приладів давно не випускається, тому нові ціни на них відсутні? Чи можемо ми при їх відпуску у виробництво використовувати метод ідентифікованої вартості? У чому він полягає?

 

Консультант газети «Все про бухгалтерський облік» Олена Рижикова вважає, що придбані запасні частини і газові прилади у даному випадку повинні бути визнані як активи (запаси) за первинною вартістю, зокрема зазначеною постачальником у розрахункових документах (рахунку-фактурі, накладній та ін.). Однак на дату складання Балансу підприємство повинно відобразити запаси за найменшою вартістю первинною або чистою вартістю реалізації. Відповідно до п. 25 П(С)БО 9 «Запаси» за чистою вартістю реалізації відображаються запаси, що застаріли або залежалися (як у Вашій ситуації) Для визначення такої вартості необхідно провести уцінку запасів згідно з Положенням про порядок уцінки і реалізації продукції, що залежалась, з групи товарів широкого вжитку, продукції промислово-технічного призначення та надлишкових товарно-матеріальних цінностей.

В бухгалтерському обліку відповідно до П(С)БО 9 «Запаси» сума проведеної уцінки відобразиться по дебету субрахунка 946 «Втрати від знецінення запасів» і кредиту відповідного субрахунка рахунка 20 «Запаси». 

Автор також зазначає, що метод ідентифікованої собівартості, описаний у п. 17 П(С)БО 9, передбачає, що при вибутті запасів підприємство повинно вести облік витрат і здійснювати розрахунок собівартості за кожною одиницею певного виду запасів. «На практиці це означає таке: 

1) визначати кількість запасів кожного виду, що наявні на початок звітного періоду; 

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос