Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Если предприниматель не осуществлял деятельность по розничной торговле алкогольными напитками (табачными изделиями) из-за непредвиденных обстоятельств или если лицензия аннулирована, освобождается ли он от уплаты денежных средств за лицензию в полном объеме, если лицензия была получена до вступления в силу нового Закона о лицензировании?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 06.02.2001
Утратил силу

? Якщо підприємець не здійснював діяльність з роздрібної торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами) через непередбачені обставини або якщо ліцензію анульовано, чи звільняється він від сплати коштів за ліцензію в повному обсязі, якщо ліцензія була одержана до введення в дію нового Закону про ліцензування?

 

Відповідно до ст. 15 Закону України від 19.12.95 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва i торгівлі спиртом етиловим, коньячним i плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами» щорічна плата за спеціальні дозволи (ліцензії) на роздрібну торгівлю алкогольними напоями на кожне місце торгівлі становила 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн.), на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі – 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн.), а в селищах міського типу i сільській місцевості – відповідно 20 i 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 i 170 грн.) на кожне місце торгівлі (для споживчої кооперації – на юридичну особу) з визначенням у спеціальних дозволах (ліцензіях) місць торгівлі.

Сплата платежів за ліцензію здійснювалася у розмірі 1/4 частини встановленої річної плати, тобто суб’єкту підприємницької діяльності було надано розстрочку для її сплати. Відповідно до роз’яснень Ліцензійної палати (лист від 01.02.2000 р. № 1-33/153), якщо підприємець не здійснював діяльність з роздрібної торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами) у разі непередбачених обставин або якщо ліцензію анульовано, він не звільняється від сплати до держбюджету коштів за ліцензію в повному обсязі.
 

Відповідь підготовлено за сприяння 

  

В. П. Горохова 

Начальника відділу місцевих податків і зборів
 Управління місцевих податків і зборів
 та неподаткових платежів ДПА України 

 

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос