Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Фирма имеет лицензию на право международных перевозок грузов автомобильным транспортом. Законом о лицензировании предусмотрено также лицензирование перевозок грузов автомобильным транспортом по территории Украины. Какое ведомство будет выдавать лицензии на указанный вид деятельности, и будут ли применяться штрафные санкции к нашей фирме, поскольку этот Закон вступил в силу с 22.10.2000 г., а лицензии еще не выдавались?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 06.02.2001
Утратил силу

? Фірма має ліцензію на право міжнародних перевезень вантажів автомобільним транспортом. Законом про ліцензування передбачено також ліцензування перевезень вантажів автомобільним транспортом по території України. Яке відомство видаватиме ліцензії на зазначений вид діяльності, i чи застосовуватимуться штрафні санкції до нашої фірми, оскільки цей Закон набрав чинності з 22.10.2000 р., а ліцензії ще не видавалися?

(Фірма «ВАЛНА», м. Сімферополь)

 

Дійсно, відповідно до ст. 4 Закону України «Про підприємництво» ліцензуванню підлягали тільки міжнародні (крім країн СНД) перевезення вантажів автомобільним транспортом.

Статтею 9 Закону України від 01.06.2000 р. № 1775-III «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» передбачено ліцензування діяльності з надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом. Оскільки не зазначено, для перевезення по якій території необхідно мати ліцензію, то зазначена норма розповсюджується на діяльність як щодо надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом за межами України, так i по території України.

Переліком органів ліцензування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 р. № 1698, передбачено, що ліцензії на право надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом видаються Укравтотрансом.

Органам ліцензування доручено разом з Державним комітетом з питань регуляторної політики та підприємництва затвердити у місячний термін ліцензійні умови провадження господарської діяльності*.

Таким чином, фірма зможе одержати ліцензію тільки після затвердження відповідним органом ліцензування ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом та початку приймання заяв на видачу ліцензій. Тому фірмі слід завчасно здати заяву до органу ліцензування.

Опрос