Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О лицензировании определенных видов хозяйственной деятельности

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 06.02.2001
Утратил силу

Про ліцензування певних видів господарської діяльності

 

Законодавство України у 1990-х роках характеризувалося величезною кількістю непослідовних та нечітких актів, які часом не узгоджувалися між собою i сприяли розвиткові корупції в органах державної влади. Ситуація, що утворилась у сфері державного регулювання господарських відносин, та її вплив на економічний, політичний i соціальний стан стримували ділову активність населення та підприємницьку діяльність, що в результаті призвело до скорочення робочих місць, поширення соціальної напруженості та зменшення темпів економічного зростання.

З метою визначення основних принципів ліцензування певних видів господарської діяльності, порядку видачі ліцензій, встановлення державного контролю у сфері ліцензування, відповідальності суб’єктів господарювання та органів виконавчої влади за порушення законодавства про ліцензування Верховною Радою України прийнято Закон України від 01.06.2000 р. № 1775-III «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», який набрав чинності з 22 жовтня 2000 р. Почав діяти Закон, що регламентує діяльність, для здійснення якої необхідно мати спеціальний дозвіл. Це продиктовано нагальною необхідністю забезпечити правовим захистом розвиток підприємництва та суттєво зменшити втручання держави в діяльність господарських структур. До цього система ліцензування у сфері підприємництва регламентувалася майже 150 нормативно-правовими актами, кодексами, законами України, указами Президента, постановами уряду, актами міністерств i відомств. Така система охоплювала всі без винятку органи виконавчої влади як центрального, так i місцевого рівнів. Фактично в державі діяла система тотального обмеження підприємницької діяльності шляхом видачі великої кількості різних видів документів дозвільного характеру.

Новий Закон має на меті захистити підприємницьку діяльність i дати їй новий імпульс в Україні. Він покликаний вирішити такі наболілі проблеми, як зниження розвитку корупції в державі та зменшення негативного впливу державних органів на процес ліцензування на основі провадження заявницького принципу та умов здійснення ліцензійних видів діяльності.

Опрос