Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О лицензировании определенных видов хозяйственной деятельности

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 06.02.2001
Утратил силу

Про ліцензування певних видів господарської діяльності

 

Законодавство України у 1990-х роках характеризувалося величезною кількістю непослідовних та нечітких актів, які часом не узгоджувалися між собою i сприяли розвиткові корупції в органах державної влади. Ситуація, що утворилась у сфері державного регулювання господарських відносин, та її вплив на економічний, політичний i соціальний стан стримували ділову активність населення та підприємницьку діяльність, що в результаті призвело до скорочення робочих місць, поширення соціальної напруженості та зменшення темпів економічного зростання.

З метою визначення основних принципів ліцензування певних видів господарської діяльності, порядку видачі ліцензій, встановлення державного контролю у сфері ліцензування, відповідальності суб’єктів господарювання та органів виконавчої влади за порушення законодавства про ліцензування Верховною Радою України прийнято Закон України від 01.06.2000 р. № 1775-III «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», який набрав чинності з 22 жовтня 2000 р. Почав діяти Закон, що регламентує діяльність, для здійснення якої необхідно мати спеціальний дозвіл. Це продиктовано нагальною необхідністю забезпечити правовим захистом розвиток підприємництва та суттєво зменшити втручання держави в діяльність господарських структур. До цього система ліцензування у сфері підприємництва регламентувалася майже 150 нормативно-правовими актами, кодексами, законами України, указами Президента, постановами уряду, актами міністерств i відомств. Така система охоплювала всі без винятку органи виконавчої влади як центрального, так i місцевого рівнів. Фактично в державі діяла система тотального обмеження підприємницької діяльності шляхом видачі великої кількості різних видів документів дозвільного характеру.

Новий Закон має на меті захистити підприємницьку діяльність i дати їй новий імпульс в Україні. Він покликаний вирішити такі наболілі проблеми, як зниження розвитку корупції в державі та зменшення негативного впливу державних органів на процес ліцензування на основі провадження заявницького принципу та умов здійснення ліцензійних видів діяльності.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос