Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

У открытого акционерного общества после выкупа имущества согласно плану приватизации осталось имущество, которое не вошло в уставный фонд, но состоит на балансе. Нужно ли уплачивать земельный налог за земельный участок, на котором расположена государственная доля имущества?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 07.02.2001

? У відкритого акціонерного товариства після викупу майна згідно з планом приватизації залишилось майно, яке не увійшло до статутного фонду, але перебуває на балансі. Чи потрібно сплачувати земельний податок за земельну ділянку, на якій розташована державна частка майна?

(«Миколаївводбуд»)

 

Відповідно до Закону України від 19.09.96 р. № 378/96-ВР «Про плату за землю» (зі змінами та доповненнями) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Об’єктом плати за землю є земельна ділянка, яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб’єктами плати за землю (платниками) є власник землі i землекористувач, у тому числі орендар, тобто безпосередньо ті юридичні або фізичні особи, яким її передано у власність або надано у користування, у тому числі на умовах оренди.

Статтею 23 Земельного кодексу визначено, що розпоряджаються землею місцеві ради, які в межах своєї компетенції передають землі у власність або надають у користування та вилучають їх.

Основними документами, які підтверджують площу оподатковуваної земельної ділянки, є державний акт на право власності або постійного користування нею та договір про оренду земельної ділянки. При цьому відсутність державного акта, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, не може бути підставою для несплати земельного податку, оскільки відповідно до ст. 13 цього Закону підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос