Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Мы приобрели здание под склад. Земля принадлежит поселковому совету. Какие платежи за землю мы должны произвести и кому? Существует ли какой-либо мотивированный размер арендной платы и имеем ли мы право требовать от арендодателя обоснования размера арендной платы в случае заключения договора аренды земли?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 06.02.2001
Утратил силу

? Ми придбали будівлю під склад. Земля належить селищній раді. Які платежі за землю ми повинні здійснити i кому? Чи існує якийсь умотивований розмір орендної плати i чи маємо ми право вимагати від орендодавця обгрунтування розміру орендної плати у разі укладання договору оренди землі?

(КМП «Зодчий», м. Гайсин Вінницької обл.)

 

Відповідно до Земельного кодексу України земля може передаватися у власність, надаватися в користування та оренду.

Орендодавцями землі в Україні (ст. 8 цього ж Кодексу) є сільські, селищні, міські, районні ради та власники землі.

Земля може надаватися в оренду в короткострокове користування – до 3 років та довгострокове – до 50 років.

Згідно із Законом України від 06.10.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі», який регулює орендні відносини, орендна плата за землю – платіж, який вносить орендар орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Орендна плата може встановлюватись у грошовій, натуральній та відробітковій формах. Однак важливо зазначити, що за земельні ділянки державної i комунальної власності ця плата справляється виключно у грошовій формі й не може бути меншою за розмір земельного податку, встановлений Законом України від 19.09.96 р. № 378/96-ВР «Про плату за землю».

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос